ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Seminarium om jämställdhet lyfter frågan i fastighetsbranschen

14 maj 2014

Kompetenta kvinnor finns i alla branscher och de är många, men tyvärr syns de sällan. För att lyfta jämställdhetsfrågan i fastighetsbranschen startade Fastighetsägarna i samarbete med Fastighetsnytt för 11 år sedan utmärkelsen ”Årets kvinna i fastighetsbranschen”. I samband med nomineringen inför årets upplaga bjöd Fastighetsägarna in till ett seminarium med Jenny Strömstedt, Emma Jonsteg och Mona Finnström. Rebecca Lucander modererade.

Vi var där. Läs mer här

 

lunschseminarium användbar bild

Flödet

Nyheter från business arena

  • Filtrera flödet Visa:
  • Nyheter
  • Twitter
  • Allt

På väg upp i år?

Testimonials

”Jag vill verkligen rikta ett tack till Fastighetsnytt för ett bra och spännande arrangemang som lockar så många besökare och intressanta talare”
- Helene Hellmark Knutsson, minister för högre utbildning och forskning, Utbildningsdepartementet
”Business Arena är ett otroligt effektivt sätt att träffa dem man behöver träffa. Under två dagar här har man gjort väldigt mycket av det kontaktskapandet man behöver för den vardagliga verksamheten ”
- Annica Carlsson, Equator Stockholm AB
”Business Arena är ett av de bästa tillfällena på året som man får träffa alla människor som jobbar i branschen. Alla är samlade på en och samma plats ”
- Mark Humphreys, Tengbom
”Sverige behöver Business Arena”
- Business Arena Umeå-delegat, 2015

Nyhetsbrev